Facebook logo
účet

Novinky

POZOR!

Srdečně zveme vás na třetí ročník akce o pěstounské péči, kde si můžete příjemně a hlavně idnividuálněpopovídat s odborníky i pěstouny, získat další informace o pěstunské péči a také se dobře pobavit. Skvělá kavárna kina Varšava je jako bonus. Těšíme se na vás 11. 10. 2019 v 17,30.

Podrobnější informace, včetně anotací živých knih najdete na facebooku Aminy ZDE.

Akce byla opět podpořena Nadací J&T v rámci kampaně Hledáme rodiče. Děkujeme!

http://www.amina-nrp.cz/img/plakat2019.jpg

 

Letos otevíráme podpůrnou skupinu pro děti z pěstounské péče, ve věku cca 10 až 14 let. Zde najdete bližší informace.

Informace_o_Podpurne_skupine_pro_deti_v_NRP.pdf

 

Pozor, máme v sekci vzdělávání aktuální kursy na rok 2019, opět i pro Frýdlanstko.

 

Dne 19. 10. 2017 pořádáme v kině Varšava akci s názvem Příběhy pěstounství v nás a kolem nás, kde můžete získat informace o pěstounství, dát si dobrou kávu, popovídat s lidmi, kteří jsou pěstouny či jsou s nimi profesně spjatí a nakonec shlédnout francozský film"Kluk na kole". Určitě přijďte, stojí za to. Akce byla podpořena Nadací J&T v rámci kampaně Hledáme rodiče.


 

Ve školním roce 2017/18 opět organizujeme doučování pro děti z pěstounských rodin. Letos za podpory magistrátu města Liberec, který nás podpořil v rámci dotace z Fondu vzdělávání ve výši 40 000Kč a také nadačního fondu AVAST, který poskytl částku 50 000Kč. Moc děkujeme.

Je založen facebookový profil pro vzájemnou komunikaci a výměnu zkušeností : https://www.facebook.com/Amina-ops-697015787042437/

 

 

Chcete se stát pěstounem?

Uvažujete o tom, že se stanete pěstouny a bydlíte v Libereckém kraji? Chcete se dozvědět více o pěstounské péči, zajímají vás změny, které od 1. 1. 2013 přináší novela Zákona o sociálně právní ochraně? Potřebujte informace kde vlastně začít?

Nabízíme vám bezplatné doprovázení celým procesem od rozhodování přes přípravu na pěstounskou péči po pomoc při přijetí dítěte v rodině a následné doprovázení.

Předem si ale rozmyslete několik otázek:

- Proč chcete být pěstounem?

- Jste zralé osobnosti? Máte rodičovské zkušenosti?

- Jste schopni otevřené spolupráce s odborníky a sociálními pracovníky?

- Jste schopni komunikovat s biologickými rodiči dětí?

- Jak asi přijmou vaše vlastní děti pěstounské dítě?

- Máte dostatečné materiální a sociální zázemí?

- Připouštíte možnost vážných výchovných problémů, a jak na ně budete reagovat?

- Prodiskutujte celou záležitost se svým nejbližším okolím (partner, rodiče, širší rodina, přátelé). Budete je potřebovat…

Hotovo? Tak se stavte..... ;-)